PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32388}

Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2

Once Upon a Time in Mexico
6,2 69 944
oceny
6,2 10 1 69944
4,8 13
ocen krytyków
Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2
powrót do forum filmu Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2

Barman w pierwszej części został rozwalony a w dwójce na początku występuje i ma tylko opaskę na oku.Wydziarany nożownik który ginie w jedynce zastrzelony z kałacha przez laskę gra w dwójce jak by nigdy nic.Niech ktoś mi powiem o co tu chodzi ? co jest ? zmartwychwstali ? czy ja coś przegapiłem z góry dzięki za odpowiedź

użytkownik usunięty
JasonV

Poistać nożownika została zamordowana w jedynce. W dwójce ten sam aktor wcielił się w INNĄ postać.

ocenił(a) film na 8
JasonV

No barman nie zginął, dostał na szczęście tylko w oczko :D Fuksy czasem się zdarzają
A ten drugi to gra w ogóle inną postać.

Reetz

Dziękuję wam za odpowiedź

Reetz

Bez względu na wszystko,film się kupy nie trzyma...Do Desperado mu daaaaleko!

JasonV

Czyżbyś pierwszy raz zetknął się z filmami Rodrigueza? To dla niego typowe, że używa tych samych aktorów tylko obsadza ich w innych rolach. Np. w "Od zmierzchu do świtu", Cheech Marin zagrał aż trzy postacie, w jednym filmie! :)

ocenił(a) film na 6
JasonV

Już odpowiadam. Ten film nie jest sequelem Desperado (jest raczej spin-off'em). Oryginalny tytuł tego filmu to po prostu "Pewnego razu w Meksyku". Oczywiście jakiś idiota odpowiedzialny za tłumaczenie tytułów musiał dodać "Desperado 2", co by ktoś nie ogarnięty mógł skojarzyć, że tutaj również gra Banderas.

karolthas

To nie jest spin-off, ponieważ nie rozwija wątków bohaterów drugoplanowych z pierwszej części lecz kontynuuje dalszą historię głównego bohatera, a więc sequel. Zresztą, jest kilka nawiązań w kwestii fabularnej do poprzedniej części, chociażby wspomnienie martwego już brata czy samo zniszczenie kartelu. Co do aktorów, jak już wspomniałem - grają oni zupełnie inne postacie, ponieważ Rodriguez ma tendencję do obsadzania swoich filmów konkretnymi osobami (często są to jego ulubieńcy, jak Danny Trejo czy Cheech Marin).

ocenił(a) film na 6
DarthMnich47

Może spin-off faktycznie, to to nie jest, nie wiem, nie znam tych nazw. Ale sequel raczej też nie.

ocenił(a) film na 8
JasonV

Chodzi o to, że trzeba lubić i rozumieć filmy Rodrigueza i Tarantino.

JasonV

To inne postaci grane przez tych samych aktorów. Tak samo jak w Deperado, gdzie El Mariachi z jedynki ("El Mariachi") grał jednego z "muzyków" (ten z obrotówami w kufrach), a jego rolę przejął Banderas.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones